PreparatyNaTradzik.pl

Trądzik – preparaty apteczne

Trądzik to schorzenie, które dotyka przede wszystkim młodych ludzi w wieku dojrzewania. Dolegliwość ta może być powodem wielu kompleksów, choćby dlatego, że dla nastolatków wykwity skórne zamykają drogę do kontaktów towarzyskich. Młody Czytelniku, leczenie trądziku w dzisiejszych czasach to nie problem! Choć proces ten bywa długotrwały, warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze rezultaty. Najpierw należałoby jednak wybrać odpowiednią kurację. Odpowiednią, czyli jaką?

Leczenie dermatologiczne

Bywa i tak, że wszelkie dostępne domowe sposoby leczenia trądziku zawodzą. Wówczas sięgamy po preparaty dostępne na rynku kosmetycznym. Co, jeśli i one okażą się nieskuteczne? Być może trądzik nie ma na tyle łagodnego przebiegu, by te preparaty były w stanie go pokonać. W takiej sytuacji należy koniecznie udać się do dermatologa. Lekarz specjalista rozpozna przyczynę dolegliwości i zaleci odpowiednią kurację. Warto dodać, że leczenie trądziku, zwłaszcza tego o ostrym przebiegu, jest procesem długotrwałym, który może potrwać nawet kilka lat. Sam dobór leków wymaga cierpliwości, a wiele z nich miewa nieprzyjemne skutki uboczne. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać się po pierwszych niepowodzeniach.

Preparaty farmaceutyczne, które pomogą w walce z trądzikiem

Celem leczenia trądziku jest przede wszystkim zahamowanie rozwoju bakterii beztlenowych, które przyczyniają się do powstawania wykwitów skórnych. Ponadto zwalczanie trądziku polega na zmniejszeniu łojotoku oraz zapobiegnięcie nadmiernemu rogowaceniu przymieszkowemu. W przypadku trądziku o przebiegu bardzo nasilonym dermatolog zaleci leczenie skojarzone – leczenie zewnętrzne oraz leczenie ogólne. Dodatkowo można zastosować terapię miejscową.

Antybiotyki do stosowania miejscowego

Kuracja antybiotykowa szczególnie zalecana jest w przypadku leczenia trądziku grudkowo-krostkowego. Niestety tak zwana antybiotykoterapia może mieć pewne ograniczenia. Mianowicie, bakterie mogą wykazywać oporność na działanie niektórych antybiotyków. Tak jest na przykład z erytromycyną bądź tetracykliną. Z tego też powodu stosowanie tych antybiotyków należy połączyć z preparatami zawierającymi nadtlenek benzoilu. Antybiotyki wykazują nie tylko działanie zwalczające bakterie beztlenowe, czyli głównych sprawców trądziku, ale mają też właściwości przeciwzapalne, przez co doprowadzają do zmniejszenia intensywności i rozległości zmian skórnych.

Preparaty hormonalne na trądzik

Ten typ leczenia konieczny jest u części kobiet. Przed rozpoczęciem kuracji mierzony jest poziom testosteronu, a także siarczanu dehydroepiandrosteronu. Wraz z rozpoczęciem leczenia należy odstawić wszystkie stosowane dotychczas środki antykoncepcyjne, a to dlatego, że podstawą tej kuracji są właśnie preparaty wykorzystywane w antykoncepcji hormonalnej. Innym równie skutecznym i bezpiecznym środkiem, który może okazać się pomocny w leczeniu trądziku jest spironolakton. Lek ten poleca się kobietom po trzydziestym roku życia, które borykają się nie tylko z trądzikiem, ale i hirsutyzmem oraz łojotokiem.

Kortykosteroidy oraz leki przeciwzapalne

Kortykosteroidy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne wykorzystywane są tylko w przypadku leczenia niektórych odmian trądziku. Te pierwsze środki zalecane są w przypadku występowania trądziku, który przejawia się wzmożoną odpowiedzią immunologiczną. Z kolei niesterydowe leki przeciwzapalne, stosowane są w przypadku ciężkich odmian charakteryzujących się dodatkowymi dolegliwościami.

Pochodne witaminy A

Pochodne witaminy A stosowane są w leczeniu trądziku, który ma ciężki przebieg. W terapiach retinoidami stosuje się kwas 13-cis witaminy A. Leki zawierające tę substancję wykazują bardzo silne działanie keratolityczne, przeciwłojotokowe oraz antybakteryjne. Oczywistą sprawą jest to, że zażywanie tych leków powinno odbywać się pod czujnym okiem lekarza.

Jeśli trądzik nie jest szczególnie silny i uciążliwy tzn. nie wymaga stosowania silnych farmaceutyków, bezpieczniej jest skorzystać z terapii alternatywnych tj. naturalnych metod leczenia trądziku choćby z pomocą kosmetyków i tabletek na trądzik bez recepty. Te ostatnie osiągają obecnie bardzo wysoką skuteczność. Do najlepszych na rynku należą tabletki Nonacne - opis ich działania i uzyskiwanych przy ich pomocy efektów znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł kapsułki + krem NuviaLab.pl 4/5
3. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149,37 zł żel Revitol.pl 4/5
4. Trioxil 135 zł żel Trioxil.pl 4/5
5. Hydroviton.CR 154,77 zł żel VitaLab.pl 3/5
6. Sigma Skin - Anti Acne Gel 179,30zł żel DermaLab.pl 3/5