PreparatyNaTradzik.pl

Trądzik – leczenie i pielęgnacja

Co zrobić, gdy trądzik na twarzy gości już od dłuższego czasu i, co najgorsze, wcale nie chce zniknąć? Przede wszystkim nie wolno czekać aż samoistnie ustąpi. Zjawiska tego można się nie doczekać. Należy bezwzględnie wziąć sprawy w swoje ręce. W jaki sposób?

Jaki trądzik, takie leczenie

Metod zwalczania zmian skórnych jest wiele. Ale jak wybrać tę najbardziej skuteczną? Przede wszystkim należałoby określić, czy postać trądziku jest łagodna czy też nie. Ponadto warto sprawdzić, w jakich momentach zmiany trądzikowe się nasilają. To zdecydowanie ułatwi zwalczanie pryszczy, choćby poprzez wybór suplementów oraz zmianę nawyków dietetycznych. Większość metod leczenia trądziku można stosować łącznie, a im intensywniejsze zmiany skórne i im silniejszy przebieg dolegliwości, tym intensywniejszej broni należy przeciwko nim użyć. Niemniej jednak, starając się usunąć trądzik leczenie należy zawsze łączyć z pielęgnacją. To jeden z podstawowych gwarantów sukcesu.

Oczyszczanie twarzy

Walkę z trądzikiem należy rozpocząć od rzeczy małych. W zwalczaniu zmian skórnych bardzo ważne jest właściwe oczyszczanie twarzy. Należy pamiętać o cowieczornym demakijażu, by usunąć resztki makijażu, potu, pyłu i tłuszczu. Zamiast mydeł warto wybierać żele do mycia, które mają działanie głęboko oczyszczające. Polecamy szczególnie Hydroviton-CR, a dla młodych mężczyzn produkt Sigma Skin - Anti Acne Gel. Do oczyszczania i ewentualnego późniejszego tonizowania cery trądzikowej zalecane są tylko te kosmetyki, które nie zawierają kwasu salicylowego lub alkoholu.

Trądzik - leczenie kosmetykami

W walce z trądzikiem, który nie jest zbyt nasilony, wiele dobrego potrafią zdziałać specjalne kosmetyki na trądzik. Zawierają one substancje, które mają działanie antybakteryjne, komedolityczne oraz keratolityczne (usuwają i redukują zrogowaciały naskórek zatykający pory skóry). Niektóre działają również przeciwzapalnie, są nawet w stanie zlikwidować potrądzikowe blizny. W większości kremów i maści na trądzik znajdziemy nadtlenek benzoilu. Jest to substancja powszechnie stosowana, ponieważ nie wywołuje podrażnień, a bakterie beztlenowe nie są na nią oporne. Warto jednak podkreślić, że nadtlenek benzoilu, jako że wykazuje działanie utleniające, sprzyja powstawaniu wolnych rodników. A jak wiadomo – stanowią one przyczynę szybszego starzenia się skóry. Od kwasu salicylowego stosowanego w kosmetykach na trądzik stopniowo się odchodzi. U wielu osób usiłujących zwalczyć pryszcze za pomocą takich specyfików wystąpują podrażnienia, ale zamiast niego stosuje się inny kwas – kwas azelainowy. Substancja ta poza działaniem antybakteryjnym, działa keratolitycznie oraz przeciwzapalnie. Dzięki zdolności wpływania na proces melanogenezy, jest też w stanie zlikwidować przebarwienia skórne. Do wartych polecenia kosmetyków tego typu należą krem Acnezine i żel Trioxil. W celu szybkiego opanowania sytuacji na twarzy np. przed wielkim wyjściem warto sięgnąć po preparaty do stosowania punktowego. Należy do nich np. Revitol Spot Gel - szybko redukujący widoczne pryszcze.

A może tabletki?

Również tabletki są doskonałym remedium na trądzik. Nie chodzi tutaj o antybiotyki, lecz o pigułki, które zawierają naturalne składniki regulujące procesy zachodzące w skórze. Zawierają one witaminy, minerały i bioaktywne substancje, których potrzebuje skóra do tego, by odzyskać dawną kondycję. Najbardziej warte polecenia są te preparaty, które zmniejszają produkcję łoju, oczyszczają skórę, działają stabilizująco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Do takich preparatów należą: Acnezine i, wciąż nowość na naszym rynku, Nonacne. Z ich pomocą pryszcze znikają bardzo szybko.

W uzasadnionych przypadkach konieczne jest dermatologiczne leczenie trądziku, ale jeśli można nad nim zapanować bez farmaceutyków (antybiotyków, retinoidów) powodujących nieprzyjemne skutki uboczne, lepiej skupić się na naturalnych lub kosmetycznych lekach i prawidłowej pielęgnacji, nieprawdaż?

Najlepsze i najskuteczniejsze kosmetyki oraz tabletki na trądzik znajdziesz na stronie głównej rankingu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł kapsułki + krem NuviaLab.pl 4/5
3. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149,37 zł żel Revitol.pl 4/5
4. Trioxil 135 zł żel Trioxil.pl 4/5
5. Hydroviton.CR 154,77 zł żel VitaLab.pl 3/5
6. Sigma Skin - Anti Acne Gel 179,30zł żel DermaLab.pl 3/5