PreparatyNaTradzik.pl

Leczenie trądziku

Masz już dość swojej cery, na której każdego dnia pojawiają się nowe pryszcze? Chcesz raz na zawsze pozbyć się wykwitów skórnych, ponieważ trądzik sprawia, że popadasz w kompleksy i wstydzisz się swojego wyglądu? Poznaj więc sposoby walki z trądzikiem, a potem wciel je w życie. To najkrótsza droga do sukcesu.

Leczenie trądziku w domu

Nie wszystkie domowe sposoby, które stosowały nasze babcie czy mamy, są skuteczne. Spirytus salicylowy już dawno powinien odejść do lamusa, bowiem wysusza cerę i przyczynia się do pobudzenia gruczołów łojowych, ale istnieją i takie babcine sposoby, które i dziś warto wykorzystać. Jedną z bardzo pomocnych substancji są drożdże. Ten kuchenny specyfik wykazuje silne właściwości łagodzące. Ponadto przyczynia się do usuwania zmian trądzikowych. W leczeniu trądziku drożdży można używać dwojako – jako maseczkę lub napój. Maseczka drożdżowa słynie ze swoich wybielających właściwości. Ponadto poprawia pracę gruczołów łojowych, nie dopuszczając do powstania kolejnych wykwitów. Dobry wpływ na trądzik ma również specjalna mikstura z drożdży i mleka. Jednak niektórzy twierdzą, że lepsze rezultaty przynosi połykanie drożdży w tabletkach, czyli szlachetnych drożdży piwnych, które bez problemu można kupić w aptekach. Z trądzikiem rozprawią się również samodzielnie przygotowywane toniki oczyszczające. Ich skład może być różny – począwszy od wody zmieszanej z sokiem z cytryny, poprzez wodę z sokiem z ogórków, a skończywszy na toniku przygotowanym z soku z aloesu. Warto chwilę poświęcić temu ostatniemu preparatowi. Sok z aloesu wykazuje właściwości łagodzące stany zapalne, co ma korzystny wpływ na trądzikową cerę. W walce z trądzikiem pomocne mogą okazać się też specyfiki, które wykazują działanie punktowe. Takim środkiem jest znana wszystkim cebula. Warzywo to, które u niejednego wywołuje łzy, ma silne właściwości przeciwbakteryjne oraz dezynfekujące. Jeśli cebulę przekroimy na pół i przyłożymy do twarzy w miejscu występowania krost, wówczas możemy spodziewać się, że wykwity znikną. Minusem tej metody jest to, że z tak przyklejoną cebulą należałoby przetrwać kilka godzin. Dlatego też zaleca się, by taką kurację wykonać przed pójściem spać.

Leczenie trądziku z użyciem bardziej zaawansowanych preparatów

Specjalne kosmetyki oraz profesjonalnie opracowane tabletki na trądzik, które można dostać w dobrych drogeriach lub aptekach, skutecznie zwalczą tę przypadłość. Kosmetyki na trądzik różnią się składem. Jednak najczęściej spotykane są preparaty, w których aktywną substancją jest nadtlenek benzoilu. Substancja ta wykazuje silne właściwości utleniające oraz keratolityczne. Dzięki temu beztlenowe środowisko, które jest korzystne dla rozwoju bakterii beztlenowych zostaje wyeliminowane, a ilość powstających zaskórników zmniejsza się. Preparatem, który zawiera w swoim składzie nadtlenek benzoilu jest Acnezine. Coraz częściej w leczeniu trądziku wykorzystuje się kwas azelainowy. Jest to substancja, która wykazuje zarówno właściwości antybakteryjne, jak i keratolityczne. Ponadto kwas azelainowy, hamując proces melanogenezy, przyczynia się do likwidowania przebarwień potrądzikowych. Dodatkową zaletą tej substancji jest to, że nie wywołuje ona skutków ubocznych w postaci podrażnień. W jednym z bardziej innowacyjnych preparatów na trądzik, mowa o Trioxilu, została zastosowana technologia nanosomów. Dzięki temu wszelkie dobroczynne substancje, których właściwości skierowane są przeciwko zmianom trądzikowym, wnikają w głąb skóry. Jeśli chodzi o tabletki umożliwiające łatwe leczenie trądziku i to bez skutków ubocznych, najbardziej godny polecenia jest preparat Nonacne. Więcej informacji o nim znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł kapsułki + krem NuviaLab.pl 4/5
3. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149,37 zł żel Revitol.pl 4/5
4. Trioxil 135 zł żel Trioxil.pl 4/5
5. Hydroviton.CR 154,77 zł żel VitaLab.pl 3/5
6. Sigma Skin - Anti Acne Gel 179,30zł żel DermaLab.pl 3/5