PreparatyNaTradzik.pl

Kremy na trądzik

Trądzik można wyleczyć, trzeba tylko wiedzieć jak. Wiedząc to, co napisaliśmy poniżej, dołączysz do grona osób, które potrafią skutecznie i trwale rozprawić się z trądzikiem. Koniecznie wytrwaj do końca lektury.

Specyfika trądziku

Trądzik jest co prawda najczęściej określany mianem trądziku młodzieńczego, ale w rzeczywistości to tzw. trądzik pospolity, który po prostu najczęściej przytrafia się ludziom młodym. Niestety jego objawy mogą utrzymać się również w późniejszym wieku, wtedy o młodzieńczości w żadnym wypadku nie może być mowy, o pospolitości za to jak najbardziej. Chociaż za pojawienie się trądziku młodzieńczego odpowiadają hormony płciowe (wszak uaktywnia się on w okresie dojrzewania) o intensywności jego przebiegu decyduj nie tylko one. W leczeniu trądziku ogromną rolę odgrywa pielęgnacja, a stan cery można ustabilizować przy pomocy kosmetyków, choć oczywiście czasami bez leczenia sensu stricto się nie obejdzie.

Kiedy trądzik trzeba leczyć?

Do leczenia kwalifikuje się trądzik zaawansowany. Jeśli przez ponad pół roku na całej twarzy utrzymują się pryszcze, a żadne środki dostępne bez recepty nie pomagają, należy zasięgnąć porady lekarza. Najlepiej udać się do dermatologa specjalizującego się w leczeniu trądziku. Leczenia wymagają też inne niż trądzik pospolity odmiany tego schorzenia. Należy do nich na przykład trądzik ropowiczy, charakteryzujący się dużymi, ropnymi zmianami obejmującymi skórę twarzy, ale też pleców i ramion. Po wypryskach tych pozostają ubytki skórne i głębokie blizny, stąd konieczne jest leczenie zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Leczenia wymaga też trądzik różowaty.

Oczyszczanie

Do pielęgnacji cery trądzikowej należy używać odpowiednio dobranych kosmetyków. Warto wiedzieć, że te reklamowane jako przeznaczone dla młodzieży z problemem trądziku, często są nie tyle nieskuteczne, co nawet szkodliwe. Niektóre z nich zawierają alkohol i silne substancje aktywne, przez co wysuszają skórę. Na pewien czas prowadzi to do zmniejszenia liczby pryszczy, jednak później problem powraca i to znacznie mocniej. Jest to wywołane reakcją gruczołów łojowych na nagłe wysuszenie skóry – zaczynają one produkować jeszcze więcej łoju, co wywołuje pryszcze, wągry, rozszerzone pory i inne objawy trądziku. Tymczasem cera trądzikowa potrzebuje specjalnego i bardzo delikatnego traktowania. Ponieważ jest zwykle tłusta i skłonna do nieestetycznego błyszczenia się, nacisk należy położyć na jej staranne oczyszczanie. Potrzebne są delikatne kosmetyki myjące, warto poszukać ich w ofercie firm aptecznych. Poza tym bardzo ważne jest nawilżanie, często zaniedbywane. Jest ono ważne, bo warunkuje przywrócenie skórze równowagi. Z ciężkich i gęstych kremów należy bezwzględnie zrezygnować. Dla cery trądzikowej przeznaczone są kosmetyki nawilżające, najlepiej w postaci lekkiego kremu lub żelu, oczywiście beztłuszczowe. W przypadku kobiet ważny jest makijaż. W miarę możliwości trzeba często dawać skórze odpocząć od warstwy podkładu, a także wybierać lekkie, beztłuszczowe podkłady, by dodatkowo nie zatykać zanieczyszczonych porów. Niezbędny jest też wieczorny demakijaż.

Dobry krem na trądzik podstawą sukcesu

Zanim konieczna będzie interwencja lekarza, w leczeniu trądziku sprawdzą się dobrej jakości żele i kremy przeciwtrądzikowe, które bez większych problemów można kupić bez recepty. Do takich kosmetyków należą między innymi krem Acnezine i żel Trioxil. Ten drugi doskonale sprawdza się w łagodzeniu zmian u osób dotkniętych zarówno trądzikiem młodzieńczym, jak i różowatym. Ma on wygodną postać żelu, który należy nanosić cienką warstwą na cała twarz, dwa razy dziennie. Choć aktywnie zwalcza pryszcze, a także uderza w ich przyczynę, jest bardzo łagodny dla skóry. Zawiera substancje nawilżające i łagodzące, przez co efektem kuracji antytrądzikowej jest naprawdę gładka i zadbana cera. Badania wykazały, że Trioxil sprawdza się nawet w przypadku zaawansowanego trądziku, a także u osób rozczarowanych brakiem efektów po zastosowaniu innych kremów na trądzik. Przy zaawansowanym trądziku kurację Trioxilem lub Acnezine warto wzbogacić o tabletki - na cerę trądzikową najlepiej działa preparat Nonacne, choć i Acnezine (tabletki sprzedawane w zestawie z kremem) również radzi sobie całkiem nieźle.

Więcej informacji o wymienionych wyżej oraz nieco innych skutecznych preparatach, znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł kapsułki + krem NuviaLab.pl 4/5
3. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149,37 zł żel Revitol.pl 4/5
4. Trioxil 135 zł żel Trioxil.pl 4/5
5. Hydroviton.CR 154,77 zł żel VitaLab.pl 3/5
6. Sigma Skin - Anti Acne Gel 179,30zł żel DermaLab.pl 3/5